ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ

       Πρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου: Αποστόλου Σπυρίδων
      Αντιπρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου: Αντώνης Χάλαρης
      Γραμματέας Περιφερειακού Συμβουλίου: Μιχάλης Φραγκίσκος

       Αναπληρωτής Περιφερειάρχης: Ασπράκης Απόστολος

       ΧΩΡΙΚΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ

       Αντιπεριφερειάρχης Δωδεκανήσου: Ευστρατίου Χρήστος
       Αντιπεριφερειάρχης Κυκλάδων: Λεονταρίτης Γεώργιος

       ΘΕΜΑΤΙΚΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ

       Αντιπεριφερειάρχης Μεταφορών Δωδεκανήσου: Νικολής Νικόλαος
       Αντιπεριφερειάρχης Πρωτογενή Τομέα: Ζαννετίδης Φιλήμονας
       Αντιπεριφερειάρχης Διοικητικής Μεταρρύθμισης: Γιασιράνη Χαρίκλεια
       Αντιπεριφερειάρχης Βιομηχανίας Δωδεκανήσου: Διακογεωργίου Κάλλιστος
       Αντιπεριφερειάρχης Πολιτισμού Κυκλάδων: Μπρίγγος Στυλιανός
       Αντιπεριφερειάρχης Δημόσιας Υγείας Κυκλάδων: Δαρζέντας Χαράλαμπος
       Αντιπεριφερειάρχης Παιδείας & Δια Βίου Μάθησης: Κρητικός Ιωάννης
       Αντιπεριφερειάρχης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας Δωδεκανήσου: Τσουκαλάς Νικόλαος
       Αντιπεριφερειάρχης Πολιτισμού Δωδεκανήσου: Μιχαλάκης Χρήστος
       Αντιπεριφερειάρχης Μεταφορών Κυκλάδων: Δαδάος Μάρκος
       Αντιπεριφερειάρχης Ψηφιακής Ανάπτυξης: Ναβροζίδης Χαράλαμπος

      ΕΠΑΡΧΕΙΑ

      Έπαρχος ΠΕ Ανδρου: Έπαρχος Βρεττού Αννα
      Έπαρχος ΠΕ Θήρας: Καραμολέγκου Ιουλία
      Έπαρχος ΠΕ Καλύμνου: Μουσελλής Εμμανουήλ
      Έπαρχος Καρπάθου-Ηρωïκής Νήσου Κάσου: Νικολαΐδου Καλλιόπη
      Έπαρχος Κέας-Κύθνου: Μαρτίνος Γεωργιος
      Έπαρχος Κω-Νισύρου: Σβύνου Κωνσταντίνα
      Έπαρχος ΠΕ Μήλου – Εντεταλμένη Χωροταξίας & Περιβάλλοντος Κυκλάδων : Χωριανοπούλου Ελισάβετ
      Έπαρχος ΠΕ Νάξου: Μαργαρίτης Ιωάννης
      Έπαρχος ΠΕ Πάρου: Πετρόπουλος Βαζαίος
      Έπαρχος ΠΕ Τήνου – Εντεταλμένη Κοινωνικής Μέριμνας Κυκλάδων: Δεληγιάννη Άσπρου Αναστασία

      Πρόεδρος ΑΜΚΕ Γαληνός: Κλωνάρης Μάριος
      Ενεργειακής A.E. – Εντεταλμένη Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων : Αντωνιάδη Μάρα Πρόεδρος
      Πρόεδρος Αναπτυξιακής Κυκλάδων Α.Ε. – Εντεταλμένος Επιχειρηματικότητας Κυκλάδων: Φωτεινιάς Νικόλαος
      Εντεταλμένος Αθλητισμού Δωδεκανήσου: Δελαπόρτας Ζήσιμος-Βασίλειος
      Πρόεδρος ΚΕΚ Γεννηματάς Α.Ε. – Εντεταλμένος Ακτοπλοΐας & Αερομεταφορών: Σαρίκας Μιχαήλ
      Έπαρχος ΠΕ Τήνου – Εντεταλμένη Κοινωνικής Μέριμνας Κυκλάδων: Δεληγιάννη Άσπρου Αναστασία

       “Νέα εποχή στο Νότιο Αιγαίο” (σε παρένθεση η εκλογική περιφέρεια):

       Παπανικόλας Νικηφόρος (Ρόδου) επικεφαλής του συνδυασμού
       Ζηρούνης Μικές (Καλύμνου)

       Καπίρης Μιχαήλ-Νεκτάριος (Νάξου)
       Κυπραίος Γεώργιος (Ρόδου)
       Σταθοπούλου Ευτυχία (Κω)
       Σφυρίου Πρόδρομος (Ρόδου)
       Χάλαρης Αντώνιος (Θήρας) 

        Από τον β’ επιλαχόντα συνδυασμό “Ανοιχτοί Ορίζοντες στο Νότιο Αιγαίο” (σε παρένθεση η εκλογική περιφέρεια)

        Καραγιάννη Χρυσούλα (Ρόδου) επικεφαλής του συνδυασμού
        Βόλος Εμμανουήλ (Καλύμνου)
        Καραγιάννης Δημήτριος (Ρόδου)
        Κασσιώτη Διονυσία (Κω)
        Φραγκίσκος Μιχαήλ (Νάξου) 

         Από τον γ’ επιλαχόντα συνδυασμό “Λαϊκή Συσπείρωση Ν. Αιγαίου” (σε παρένθεση η εκλογική περιφέρεια):

         Αγγέλου Ιωάννης (Καλύμνου) επικεφαλής του συνδυασμού
         Χατζηγιάννη Μαρία (Ρόδου)
         Ροκονίδα Ηλέκτρα (Πάρου)

image_print