image_print

 

Η Λέσχη Lions Ρόδου και η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, οργανώνουν εκδήλωση βράβευσης των πρωτευσάντων μαθητών της  Γ΄ Λυκείου με βάση τη βαθμολογία της Β΄ Λυκείου, όλων των σχολείων του Νομού μας.

Η βράβευση γίνεται όπως κάθε χρόνο, με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών και θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012 στις 11:30, στο κινηματοθέατρο Metropol.

 Για τη σημασία της εκδήλωσης, που πραγματοποιείται για δωδέκατη συνεχόμενη χρονιά, αναφέρθηκαν σήμερα ο Περιφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου Γιάννης Μαχαιρίδης, ο πρόεδρος της Λέσχης Μιχάλης Σαββίγκος και ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής Ευαγόρας Νικολάου, παρουσία του μέλους της Επιτροπής Δ. Κάπρου.

«Σε μια εποχή απογοήτευσης και βαθιάς κρίσης με κοινωνικά χαρακτηριστικά, είναι απαραίτητο να επιβραβεύονται οι άριστοι και να αναγνωρίζονται οι κόποι τους, σαν ένα μήνυμα αισιοδοξίας προς την κοινωνία» τονίστηκε απ’ όλους, απευθύνοντας ανοικτή πρόσκληση προς τους πολίτες να παραστούν στην εκδήλωση της Κυριακής.

 Εφέτος βραβεύονται τα παρακάτω 41 παιδιά από όλο το νομό:

 

  1. 1ο ΓΕΛ Ρόδου – Πρεσβύρη Σταματία του Εμμανουήλ με βαθμό 19,7
  2. 1ο ΓΕΛ Ρόδου – Τσακίρης Μανώλης  του Ιωάννη  με βαθμό 19,7
  3. 2ο ΓΕΛ Ρόδου –  Γραμματικός Κυριάκος του Γεωργίου  με βαθμό 20,0
  4. 3ο ΓΕΛ Ρόδου – Τουρτούνης Ηλίας του Αναστασίου με βαθμό 19,8
  5. 4ο ΓΕΛ Ρόδου – Καζάκη Φωτεινή του Δημητρίου με βαθμό 19,1
  6. Ιδιωτικό ΓΕΛ “Κολλέγιο Ρόδου” – Καβαζίδη Κυριακή-Ραφαηλία του Μιχαήλ με βαθμό  19,9
  7. Ιδιωτικό ΓΕΛ “Κολλέγιο Ρόδου” – Μπόνη Καζαντζίδου Νεφέλη του Αντωνίου με βαθμό  19,9
  8. Ιδιωτικό ΓΕΛ “Κολλέγιο Ρόδου” – Νικολής Δημήτριος του Ανδρέα  με βαθμό  19,9
  9. Ιδιωτικό ΓΕΛ “Κολλέγιο Ρόδου” – Τσαταλιός Κωνσταντίνος του Μιχαήλ  με βαθμό  19,9
  10. Ιδιωτικό ΓΕΛ “Ροδίων Παιδεία” – Πυράκη Μάρθα του  Ιωάννη με βαθμό  19,7
  11. Ιδιωτικό ΓΕΛ “Ροδίων Παιδεία” – Θανασιά Μαρίνα  του  Αθανασίου  με βαθμό  19,7
  12. Μουσικό Γυμνάσιο Ρόδου – Διακογιάννης Αλέξανδρος του Βασιλείου με βαθμό  18,0
  13. ΓΕΛ  Αρχαγγέλου – Παπαστογιάννης  Τσαμπίκος του Ευαγγέλου με βαθμό 19,6
  14. ΓΕΛ  Αρχαγγέλου – Ταράλλη Τσαμπίκα  του  Γεωργίου με βαθμό 19,6
  15. ΓΕΛ  Αρχαγγέλου – Φουτούλη Παναγιώτα του  Παναγιώτη  με βαθμό 19,6
  16. ΓΕΛ  Αφάντου – Γιανναρά Τσαμπίκα-Σταματία του Μιχαήλ με βαθμό 19,8
  17. ΓΕΛ  Αφάντου – Κακούλης Μιχαήλ  του Γεωργίου  με βαθμό 19,8
  18. ΓΕΛ  Ιαλυσού – Κιοσέ Καντριέ Ντενίζ του Μετίν με βαθμό 19,8
  19. ΓΕΛ  Κρεμαστής  -Αδαμοπούλου Σμαράγδη του Φωτίου με βαθμό 19,4
  20. ΓΕΛ  Κρεμαστής  – Μουστάκας Δημήτριος  του Λουκά με βαθμό 19,4
  21. ΓΕΛ  Κρεμαστής  – Χατζηκαντής Εμμανουήλ  του Μιχαήλ με βαθμό 19,4
  22. ΓΕΛ  Σορωνής – Σταυρίδου Αναστασία του Δήμου με βαθμό 19,5
  23. ΓΕΛ  Σορωνής – Μεμοτσέλο Εσμεράλντα  του Ιωάννη  με βαθμό 19,5
  24. Γυμνάσιο Γενναδίου Λ.Τ. – Κωστάκη Βασιλική του Σεραφείμ με βαθμό 17,3
  25. Γυμνασίων Έμπωνας  Λ. Τ.-  Ζαμπελλάκη Χρυσάνθη του Πανορμίτη με βαθμό 16,9
  26. 1ο ΓΕΛ Κω – Κώστογλου Αιμιλία-Μαρία του Σεβαστού με βαθμό 19,8
  27. 2ο ΓΕΛ Κω –  Χαματζόγλου Κωνσταντίνα-Μαρία του Κωνσταντίνου με βαθμό 19,8
  28. ΓΕΛ Αντιμάχειας – Ζερβού Σοφία του Δημητρίου με βαθμό 19,8
  29. 1ο ΓΕΛ Καλύμνου – Ταουκτσή Νίκη του Αναγνώστου με βαθμό 19,9
  30. 2ο ΓΕΛ Καλύμνου – Φερμάνη Μαρία του Δρόσου με βαθμό 19,3
  31. ΓΕΛ Απερίου Καρπάθου – Μπέρτου Σοφία-Ζωή του Φραγκίσκου με βαθμό 19,7
  32. ΓΕΛ Λέρου – Κόλια Καλλιόπη-Έλενα του Μιχαήλ με βαθμό 19,4
  33. ΓΕΛ Πάτμου – Βέζου Αικατερίνη του Γεωργίου με βαθμό 18,0
  34. Εκκλησιαστικό Γυμνάσιο Πάτμου Λ.Τ. – Φραντζής Νικόλαος του Κων/νου με βαθμό 17,7
  35. Γυμνάσιο Αστυπάλαιας Λ.Τ. – Σταυλά Μαρία του Εμμανουήλ με βαθμό 18,2
  36. Γυμνάσιο Λειψών Λ.Τ. – Ησύχου Ραφαέλα-Ειρήνη του Νεκταρίου με βαθμό 18,8
  37. Γυμνάσιο Νισύρου Λ.Τ. – Πιερράκου Αναστασία του Μιχαήλ με βαθμό 16,9
  38. Γυμνάσιο Κάσου Λ.Τ. – Χειμωνέτου Μαγκαφούλα του Γεωργίου με βαθμό 19,0
  39. Γυμνάσιο Καστελλορίζου Λ.Τ. – Ραφτή Μαρία του Ελευθερίου με βαθμό 16,5
  40. Γυμνάσιο Τήλου Λ.Τ. – Σεχάϊ Φατιόν του Κρενάρ με βαθμό 17,9
  41. Πανορμίτειο Γυμνάσιο Σύμης Λ.Τ. – Μοράρη Αγγελική του Κων/νου με βαθμό 19,8

 Στα παιδιά που βραβεύονται θα επιδοθεί αναμνηστική πλακέτα και συμβολικό χρηματικό ποσό.

Τα έξοδα μετακίνησης και φιλοξενίας των μαθητών από τα νησιά, με ένα συνοδό για το κάθε παιδί θα καλυφθούν από την Περιφέρεια και τη Λέσχη Lions Ρόδου.

Η Λέσχη Lions Ρόδου και η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στους χορηγούς της εκδήλωσης:

«METROPOL MULTICINEMA» – «MARFIN EGNATIA BANK» – «ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ» – «FIRST BUSINESS BANK» – «MILLENNIUM BANK» – «ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ» – «ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ» – « ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΚΗ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ» – «ΩΔΕΙΟ ΚΑΙΤΗΣ ΚΑΣΤΡΟΥΝΗ»

 Στην εκδήλωση θα παρουσιαστεί δεκαπεντάλεπτο πρόγραμμα από το «Ωδείο Ρόδου Καίτης Καστρουνή». Τον πανηγυρικό της ημέρας θα εκφωνήσει η κυρία Ράνια Κοσσιώρη, Υποπρόξενος της Μεγάλης Βρετανίας στη Ρόδο.

Στο τέλος της εκδήλωσης θα προσφερθούν αλμυρά σνακ, γλυκά και ποτά από τους χορηγούς.