ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                              

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Π.Ε. ΝΟΜΟΥ ΔΩΔ/ΣΟΥ                                      

ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΣΩΤ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤ.-ΟΙΚΟΝΟΜ. ΔΩΔ/ΣΟΥ

 

Ταχ. Δ/νση      :   Πλατεία Ελευθερίας                 

Ταχ.Κώδικας   :   85100                                              

Τηλέφωνο       :   22413.60543,-520, -521                

Telefax            :   22410.74333

Πληροφορίες   :   tm.prosdod@pnai.gov.gr

Ρόδος, 05 Ιουνίου 2012.

Αρ. Πρωτ.: 4957

 

 

 

 

 

              

                                                                               

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Ο ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΔΩΔ/ΣΟΥ

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις:

α. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του π.δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (ΦΕΚ 57 Α’).

β. Του π.δ./τος 72/2012 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (ΦΕΚ 125 Α΄).

γ. Του άρθρου 1 του π.δ.381/2002 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ 332 Α’).

2. Την αριθ. 23 ΕΠ από 29-5-2012 απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ρόδου, σε συνδυασμό με την αριθμ. 25 ΕΠ από 31-05-2012 διορθωτική απόφαση του ιδίου Δικαστηρίου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν ογδόντα δύο (82) υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας νομού Δωδ/σου για τις εκλογές της 17ης Ιουνίου 2012.

3. Την αριθ.  74 από 02-06-2012 απόφαση του Α1 Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν δέκα οκτώ (18) συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών και ο ένας (1) μεμονωμένος υποψήφιος της εκλογικής περιφέρειας Δωδεκανήσου για τις ανωτέρω εκλογές.   

4. Την αριθ.  74 από 02-06-2012 απόφαση του Α1 Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.

 

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ

 

1. Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 17ης Ιουνίου 2012 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Δωδεκανήσου :

 

 

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

 

α. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

 

  1. ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  2. ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΙΑ
  3. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΧΡΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  5. ΚΑΡΙΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  6. ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  7. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

     

 

β.         ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ

    

  1. ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΩΜΑ
  2. ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  3. ΛΑΜΠΡΙΔΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  4. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΣΚΕΥΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  5. ΤΟΜΑΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  6. ΚΟΥΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  7. ΜΑΥΡΟΜΑΤΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ

 

 

γ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

 

  1. ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΩΜΑ
  2. ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΖΩΪΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΗΛΙΑ
  4. ΧΑΤΖΗΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
  5. ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  6. ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  7. ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

 

 

δ.         ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ- ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ

 

  1. ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
  2. ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΗΤΑ
  3. ΖΕΛΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΜΑΝΕΤΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΚΟΡΦΙΑΣ ΣΕΒΑΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  6. ΡΟΥΣΟΥ (ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΥ) ΕΛΕΝΗ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
  7. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

 

ε.         ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

  1. ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΧΟΥΛΛΗΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΓΙΑΝΝΕΖΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  6. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
  7. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 

 

στ.       ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

 

  1. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  2. ΤΖΑΒΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  3. ΜΙΧΑΗΛ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ- ΜΙΧΑΗΛ
  4. ΦΑΣΟΥΛΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  5. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

 

ζ.         ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

 

  1. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  2. ΚΑΛΑΠΟΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΟΥ
  3. ΚΑΡΑΝΤΖΟΛΑ ΕΛΕΝΗ του ΗΛΙΑ
  4. ΜΑΡΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΠΑΣΧΑΛΗ
  5. ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  6. ΜΠΕΡΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
  7. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΑΣΩΝΑ

 

η.         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑΝ.ΚΙ)

 

1.  ΛΟΥΤΡΙΩΤΗΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

 

θ.         ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ

 

  1. ΤΡΑΜΠΟΥΛΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

ι.          ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

 

  1. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

 

ια.        ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ

 

  1. ΠΕΛΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΕΤΡΑΚΗ

 

 

ιβ.        Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

 

  1. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

 

ιγ.        ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

 

  1. ΑΤΤΙΤΗΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  3. ΧΡΟΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  4. ΣΑΠΑΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
  5. ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

 

 

ιδ.        ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ.ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

  1. ΤΣΙΡΙΓΩΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  2. ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
  3. ΛΑΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΤΣΙΑΡΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  5. ΣΑΜΟΥΡΙΔΟΥ ΡΟΔΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  6. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΜΙΚΕΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  7. ΓΟΥΝΑΡΗ ΣΤΕΛΛΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

 

 

 

ιε.        Οικολόγοι Πράσινοι

 

  1. ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
  2. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΔΙΑΚΟΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ
  4. ΚΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΛΟΥΪΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
  6. ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΨΑΡΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

 

 

ιστ.      ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

 

  1. ΒΛΑΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΗ
  2. ΚΑΪΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  3. ΛΑΓΩΝΙΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  4. ΜΑΧΡΑΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

 

ιζ.        Κ.Κ.Ε.(μ-λ) Μ-Λ ΚΚΕ

       ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

  1. ΑΜΑΛΛΟΥ ΘΕΜΙΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

 

 

 

ιη.        δημιουργία, ξανά!

          (δημιουργία ξανά!-Δράση-Φιλελεύθερη Συμμαχία)

 

  1. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  2. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  3. ΦΩΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
  4. ΜΠΑΔΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  5. ΤΣΑΒΑΡΗ ΑΝΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ

 

 

 

 

 

 

 

 

Β. Ο κατωτέρω μεμονωμένος υποψήφιος:

 

1. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

Γ. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας:

 

α.   ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

  1. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΑ
  3. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  4. ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  5. ΚΟΝΟΦΑΓΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  6. ΣΑΛΗ-ΠΑΠΑΣΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  7. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  8. ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
  9. ΒΑΧΑΒΙΩΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  10. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΥ
  11. ΛΥΓΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  12. ΤΣΟΜΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

β.ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ

1.ΓΛΕΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2.ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3.ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

4.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

5.ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6.ΚΑΜΤΣΙΔΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7.ΚΟΥΒΕΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8.ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

9.ΣΒΙΓΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10.ΣΑΚΕΤΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

11.ΒΑΪΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) ΤΟΥ ΘΩΜΑ

12.ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

 

 

γ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

1.ΔΗΜΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΤΟΥ ΒΙΚΤΩΡΟΣ

2.ΓΕΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3.ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΟΥ

4.ΚΑΡΥΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

5.ΣΤΑΜΑΔΙΑΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6.ΤΣΑΥΤΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ

7.ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

8.ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

9.ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10.ΠΑΝΤΟΥ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

11.ΜΠΡΙΛΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

12.ΣΟΥΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΥ

 

 

 

δ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ- ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ

 

  1. ΚΟΥΪΚ ΤΕΡΕΝΣ-ΣΠΕΝΣΕΡ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ
  2. ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  3. ΚΥΡΑΤΖΗ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  5. ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΙΑΣΟΝΟΣ
  6. ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
  7. ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
  8. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  9. ΓΙΑΜΑΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  10. ΤΣΑΛΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  11. ΣΤΑΝΩΤΑΣ-ΤΟΓΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  12. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

 

 

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1.ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

2.ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3.ΧΙΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4.ΜΠΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

5.ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΓΟΥΡΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6.ΜΑΪΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7.ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

8.ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΒΕΡΑ) ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΥ

9.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

10.ΠΡΩΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11.ΣΚΥΛΛΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ

12.ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

 

 

στ.       ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ –ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
  2. ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  4. ΑΛΕΥΡΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
  5. ΠΑΠΠΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ

 

 

ζ.         ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

  1. ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
  2. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  3. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  4. ΚΟΤΑΜΑΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  6. ΜΟΔΙΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΟΘΩΝΟΣ
  7. ΜΠΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
  8. ΓΚΟΡΟΥ ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΩΤΗ ΟΥΡΑΝΙΑ-ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  10. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  11. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  12. ΛΙΒΑΔΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

 

η. ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ

 

  1. ΚΟΥΡΓΙΑΝΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΚΡΟΝΤΗΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

 

θ. ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ

 

  1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  2. ΠΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ

 

 

 

ι.          ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΞΕΚΟΥΚΟΥΛΩΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
  2. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

 

ια. ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ.ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

 

  1. ΠΛΕΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  2. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  3. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΤΣΑΡΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  4. ΙΟΡΔΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ
  5. ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  6. ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΩΣ
  7. ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  8. ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΜΗΔΗ
  9. ΧΟΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
  10. ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  11. ΚΑΨΟΚΑΒΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  12. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

 

 

 

 

ιβ.        Οικολόγοι Πράσινοι

  1. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ
  2. ΜΥΛΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  3. ΤΣΑΚΛΑΓΚΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ
  4. ΜΠΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΚΟΥΜΠΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  6. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ) ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΗ
  7. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  8. ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΜΠΙΜΠΑΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  10. ΛΕΜΠΕΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  11. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  12. ΔΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

 

ιγ. ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

 

  1. ΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ
  2. ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  3. ΖΟΡΜΠΑΛΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  4. ΚΟΙΛΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΣΥΛΒΙΑ) ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  6. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
  7. ΠΑΠΑΔΕΔΕ ΦΛΩΡΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
  8. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΙΜΩΝ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  9. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  10. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
  11. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΡΣΗ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  12. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

 

 

ιδ.        δημιουργία, ξανά!

            (δημιουργία ξανά!-Δράση-Φιλελεύθερη Συμμαχία)

 

  1. ΛΥΜΠΕΡΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΠΕΪΤΣΙΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ
  3. ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ
  4. ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
  5. ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΕΥΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  6. ΜΠΟΥΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
  7. ΣΙΓΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ
  8. ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  9. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  10. ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΑΙΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ
  11. ΞΑΦΑ ΜΙΡΑΝΤΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
  12. ΓΟΥΣΕΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

 

 

2. Η παρούσα να τοιχοκολληθεί με φροντίδα των κ.κ. Δημάρχων, στην εξώθυρα των καταστημάτων ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του Δήμου και των Συνοικισμών, το βραδύτερο μέχρι την πέμπτη ημέρα πριν από την ημέρα της εκλογής, ήτοι μέχρι την 12η Ιουνίου 2012 και να δημοσιευτεί εφόσον είναι δυνατόν.

                                   

 

                              

                                                                        Ο ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

 

                                                                                        ΦΩΤΗΣ ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΣ

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image_print